Pouze osobní odběr!
, ,

Žabka drápatka

45 

Žabka drápatka

Dostupnost: Skladem

Katalogové číslo: 11500 Kategorie: , ,

Rubrika:Obojživelníci
Typ:Sladkovodní
Čeleď:Pipidae – pipovití
Rozšíření:Jižní a jihozápadní části Afriky: od Kapského mysu po severní Angolu, severní Kamerun a Rudolfovo jezero. Zavlečeným druhem je i v USA.
Chov:Drápatka vodní je jedna z nejčastěji chovaných žab u nás. Žije pouze ve vodě. Stačí pro ně malé akvárium cca 60 litrů (pro pár). V nádrži by měly být rostliny i plovoucí a možnost úkrytu, substrát na dně není nutný. Akvárium je nutné zakrýt, aby nemohla vylézt. Výška vodního sloupce by se měla pohybovat mezi 15 až 30 cm. Není vhodné používat akvarijní filtry. Na stálý pohyb vody bez ohledu na to jak je nepatrný, jsou žáby velmi vnímavé a má na ně negativní vliv. Dožívá se v průměru 15 let.
Krmení:Potravou ji jsou drobní vodní živočichové (perloočky, buchanky, nitěnky, roupice atd.), ale i kousky rybího filé.
Odchov:Rozmnožování je snadné, předchází mu přechodné snížení teploty vody na 15 stupňů. Samičky snáší 1000 – 2000 drobných vajíček, z nichž se líhnou pulci druhý až třetí den (dospělé žáby oddělit od pulců). Metamorfují za 5 – 6 týdnů a pohlavně dospívají ještě před dosažením jednoho roku stáří. Zpočátku je krmíme drcenými sušenými kopřivami, dále krmením pro rybičky, žloutkem.
Snášenlivost:Jsou velmi žravé, není možné je chovat spolu s rybičkami, ani s jinými menšími živočichy.
Anatomie: Drápatky existují ve dvou barvách – přírodní hnědá se světlejším bříškem a albionická forma. Samice drápatek dorůstají velikosti okolo 10 až 15 centimetrů. Samečci jsou asi o třetinu menší než samičky, vnitřní stranu předních končetin mají zbarvenou do černa. Tělo je výrazně zploštělé, bez krku a ocasu se silnými zadními končetinami. Na třech vnitřních prstech zadních končetin má tmavé zahnuté drápy. Na malých předních končetinách nejsou plovací blány.

1 recenze Žabka drápatka

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Žabka drápatka“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *