Pestřenec červený

48 

Pestřenec červený

Dostupnost: Skladem

Katalogové číslo: 9822 Kategorie: , ,

Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Nigérie
Maximální velikost: 10 cm
Vhodná teplota: 24 – 27°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6 – 7
Doporučená tvrdost vody: 1 – 10° dGH
Agresivita: mírumilovná, čilá a nenáročná rybička
Charakteristika: Tělo je zlaté s tmavými vodorovnými pruhy, břicho modré, hřbetní ploutev má zlatý lem. Mimo tření nejsou příliš agresivní, ale v období kolem tření si tvrdě hájí svá teritoria. Rybka je vhodná do společenských akvárií s hustě vysazenými rostlinami s možností dostatečných ůkrytů (ze skal, kořenů, keramických květináčů …) Nádrž by měla mít délku kolem 60 cm a mít velikou vrstvu písku, v kterém se vrtají. Dožívají se 5 – 20 let.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je větší, má delší špičatou hřbetní i řitní ploutev, je štíhlejší ,má širší čelo, spodnou polovinu těla má růžově- fialové barvy. Břišní ploutvě jsou u obou pohlaví ruděmodřé. Samička je menší, má vypouklejší bříško, zaoblenou řitní ploutev, výraznější červenou skvrnu na bocích těla a vínově červené břišní ploutve.
Rozmnožování: Zajímavé u tohto druhu ryb je, že s aktivitou začíná samička. Vytírají se do jeskyněk. Samička otočená břichem nahoru naklade několik jiker. Hned poté ji vystřídá samec, který jikry oplodní. Rybky se takto střídají – nikdy se netřou zároveň. O jikry pečuje jen samice – samec hájí teritorium. O potěr který se vylíhne asi za 3 – 4 dny se starají oba rodiče a nikoho k nemu nepustí.

1 recenze Pestřenec červený

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Pestřenec červený”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *