Panceřníček skvrnitý Paleatus – albín

30 

Panceřníček skvrnitý – albín

Dostupnost: Skladem

Katalogové číslo: 10321 Kategorie: , ,

Čeleď:Sumci – Callichthyidae (Pancéřníčkovití)
Původ: Jižní Amerika, Brazílie, Paraguay, Uruguay
Maximální velikost: 5 – 7 cm
Vhodná teplota: 18 – 26 °C
Potrava: Všežravec – mražené i živé krmivo, tablety pro ryby dna, vločkové dobře smáčivé krmivo, zelenina
Doporučené PH: 6 – 8
Doporučená tvrdost vody: 5 – 20° dGH
Agresivita: Plachá, mírumilovná rybka
Charakteristika: Jedná se o jednu z nejběžněji chovaných ryb dna. Je velmi čilá, stále hledá potravu na dně nádrže, proto je vhodné volit přinejmenším pro část nádrže jemnější štěrk či písek pro snadné rytí. Vzhledem k tomu že má přídavné střevní dýchání potřebuje volný přístup k hladině. Jedná se o jednu z nejdéle chovaných rybek, kterou se již v předminulém století podařilo úspěšně množit v zajetí. Jedná se o hejnovou rybku, která v případě chovu v malém počtu strádá. Rybka vhodná pro začátečníky. Dožívá se asi tří let.
Pohlavní dimorfismus: Samička je o něco baculatější, celkově robustnější a větší než samci. Sameček má špičatější hřbetní ploutvičku.
Rozmnožování: Rozmnožuje se lehce, jikry lepí na předem očištěné kameny, širokolisté rostliny nebo sklo. Jiker klade až 350 kusů a oplozuje je tak, že samička vždy několik jiker vpustí do spojených ploutviček na bříšku a sameček je oplodní. Pokud chceme dosáhout vysoké oplodněnosti, je nutno dávat více samečků na jednu samičku, protože jeden sameček nedokáže tak vysoký počet jiker oplodnit. Plůdek se líhne za čtyři až pět dní a rozplavává se za další dva až tři dny. Po vytření je vhodné rodiče odlovit do jiné nádrže, jinak hrozí sežrání jiker.

1 recenze Panceřníček skvrnitý Paleatus – albín

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Panceřníček skvrnitý Paleatus – albín”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *