Panceřníček panda

70 

Panceřníček panda

Dostupnost: Skladem

Katalogové číslo: 10319 Kategorie: , ,

Čeleď:Sumci – Callichthyidae (Pancéřníčkovití)
Původ: povodí řeky Ucayali v Peru
Maximální velikost: 4 cm
Vhodná teplota: 22 – 26°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6,5 – 7,5
Doporučená tvrdost vody: 6 – 20° dGH
Agresivita: klidná hejnová rybička
Charakteristika: Tento pancéřníček dostal své jméno podle tmavých skvrn na světlém podkladu, které připomínají zbarvení pandy velké. Sbírá nezkonzumované krmivo, které dopadne na dno, ale měli by dostávat vlastní potravu, která by měla obsahovat živou složku. Na dně akvária musí být buď písek, nebo zaoblené kamínky, aby se o něj rybka neporanila. Doporučuje se chovat je v hejnku o asi 5 – 6 kusech. Potřebuje volný přístup k hladině, protože má tzv. střevní dýchání.
Pohlavní dimorfismus: Samci jsou štíhlejší než samice a mají pravidelně vějířovité břišní ploutve, které často používají ke shromažďování jiker během tření. Díky tomu se samice dobře poznají zda jsou březí.
Rozmnožování: Jikry kladou na širokolisté rostliny, nebo na sklo akvária. Vytírají se v delších časových intervalech, z každého tření je asi 20 (u starších samic až 40) jiker. Neoplozené jikry do dvou dnů zbělají, ostatní ztmavnou a dále vyvíjejí. Do sedmi dnů se vylíhnou mláďata, která do dvou dnů stráví žloutkový váček. Jsou citlivá na znečištění vody! Asi po měsíci se mláďatům objeví typické tmavé skvrny. Pohlavní dospělosti dosahují asi po jednou roce

1 recenze Panceřníček panda

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Panceřníček panda”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *