Pouze osobní odběr!
, ,

Acreichthys Tomentosus Pilníkotrn Štětinatý

1 150 

Dostupnost: Skladem

Katalogové číslo: mr0153 Kategorie: , ,

Obývá korálové útesy, porosty řas i suťové oblasti v okolí mělkých útesů v Indickém oceánu a západní části Tichého oceánu do hloubky až 15 m. Živí se červy, měkkýši, korýši a dalšími drobnými bezobratlými živočichy. Matná Filefish je také známá jako Bristletail Filefish, Matted Leatherjacket, Tomentosus Filefish nebo Aiptasia Eating Filefish. Tělo je skvrnité zelené, hnědé a opálené zbarvení.
Je to plachá rybka a zřídka agresivní vůči jiným rybám, s výjimkou ryby svého vlastního rodu. Je nejvhodnější pro akvária o velikosti 30 galonů nebo větší, která neobsahuje malé bezobratlé.

Matte Filefish je známo, že jedí Aiptasia sasanku v domácím akváriu, ale normálně se přiživí na měkkých a kamenitých korálech. Strava by měla zahrnovat oloupané krevety, chobotnice, hřebenatku, žábronožku, mražené krmivo, vitaminové doplňky i zmrazené mořské řasy. Matová Filefish by měla být krmena malým množstvím jídla několikrát denně.

Tyto ryby jsou známy, že se rozmnožují v zajetí. Samci jsou větší než samice, mají na každé straně těla jemné štětinovité chlupy, které se nacházejí podél kaudálního stopky nebo na konci ocasu.

1 recenze Acreichthys Tomentosus Pilníkotrn Štětinatý

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Acreichthys Tomentosus Pilníkotrn Štětinatý“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *